HOGYAN DOLGOZUNK?
A tervezés folyamata aprólékos, szofisztikált dolog. Széleskörű ismereteket követel, különböző területeket fog össze. Magában foglalja a koncepció kidolgozását, helyszíni ellenőrzéseket, anyagismeretet, kutató munkát, kommunikációt, empátiát.
Figyelni a részletekre egyfajta törődés, melyet megértenek, akik használják az általunk tervezett tereket. Ezáltal emeljük a hétköznapit a különleges szintjére. Így válik a törődés luxussá.
1. ADATGYŰJTÉS, igények meghatározása
Személyes találkozó alkalmával felmérjük az igényeket. Ekkor határozzuk meg milyen részletezettségű tervekre van szükség. A helyszín és az információ megismerésével pontosítjuk a tervezési árat és azok elkészítésének ütemezést. Itt alakul ki a tervezési program, mi lesz a feladat, milyen fő szempontok figyelembevételével készüljenek tervek.
2. vázlatok Bemutatása, értékelése, véglegesítése
A prezentáció alkalmával bemutatjuk elképzeléseinket. Azok végiggondolása és átbeszélése után tovább finomítjuk a felmerülő kérések szerint. Az alaprajzok mellet falnézeti metszeteket és vázlatos látványterveket is mutatunk a tervek könnyebb megértésének céljára. Ezt ismételjük több lépcsőben a kiforrot elrendezés megszületéséig.
3. ÁTALAKÍTÁSI TERVE
A vázlatok véglegesítésével az alaprajzon és a térkapcsolatokon már nem módosítunk, így megkezdhetjük a műszaki tervlapok kidolgozását (építés-bontás, gépészet, elektromos és világíási tervek stb.). A műszaki tervek egyrészt igényeink finomítására is szolgálnak, ahol a megrendelő hozzáadhat, áthelyezhet, változtathat az ajánlott kiállásokon (konnektor, kapcsoló, lámpa stb.). Másrészt ezek alapján tudják később pontosan megvalósítani a szakipari kivitelezők az elképzeléseket. Ez alapján lehetőség van árajánatok bekérésére a kivitelezőktől, mivel látják a felújítás részleteit.
4. SPECIFIKÁCIÓK
Meghatározásra kerülnek a bútorok belső kiegészítői, például a konyhában vagy a gardróbszerkrényekben a belső világítás, polcok, kosarak, ruhaliftek elhelyezése, dokumentálása az asztalos kivitelezők számára. Konszignációk készülnek a tervezett felületképző anyagokról, világítótestekről, szaniterekről, szerelvényekről valamint a kereskedelemben kapható bútorok javaslatairól. Ezek tartalmazzák azok költségeinek összesítését.
5. MŰVEZETÉS
A tervek helyszíni ismertetése, kivitelezés közben felmerülő kérdések megválaszolása. Tervek betartásának felügyelete.